• <
mewo_2022
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Niedzielne zmagania na PŚ w kajakarstwie. Polska z kolejnymi sukcesami

Dwa zwycięstwa zanotowały polskie osady podczas drugiego dnia finałów zawodów w Pucharu Świata w Poznaniu. W kajakowej dwójce na 500 m triumfowały Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, a w mikście kanadyjkowym na 500 m zwyciężyli Juliusz Kitewski i Amelia Braun.

28.05.2023, 21:21

PŚ w kajakarstwie – dobry początek Polaków, pięć osad już w finałach

Dobre wyścigi czwórek kajakowych, awans do finału m.in. Wiktora Głazunowa, Katarzyny Kołodziejczyk i Doroty Borowskiej – tak wyglądały przedpołudniowe starty polskich reprezentantów pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu.

26.05.2023, 13:53

PŚ w kajakarstwie – kanadyjkowe bitwy polsko-polskie w Poznaniu

Najbliższe zawody Pucharu Świata w kajakarstwie w Poznaniu dla wielu polskich reprezentantów będą jednocześnie walką o prawo startu na Igrzyskach Europejskich, a także na sierpniowych mistrzostwach świata. Ciekawa rywalizacja zapowiada się w grupie kanadyjkarzy.

22.05.2023, 14:57

PŚ w kajakarstwie – pierwszy sprawdzian na Węgrzech

Po wielu miesiącach przygotowań polska reprezentacja w czwartek w Szegedzie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie. Do rywalizacji wróciła Dorota Borowska, na Węgrzech zabraknie natomiast wicemistrzyni olimpijskiej Marty Walczykiewicz.

09.05.2023, 11:36

PŚ w kajakarstwie - Walczykiewicz nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Kajakarka Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) po wygranej w zawodach Pucharu Świata na dystansie 200 m nie ukrywała satysfakcji. "Cieszę się ogromnie, bo od ostatniego mojego zwycięstwa w tej imprezie upłynęło dużo czasu" - powiedziała PAP.

27.05.2018, 16:19

PŚ w kajakarstwie - dwa srebrne medale biało-czerwonych w Duisburgu

Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) zajęła drugie miejsce w finale K1 500 m zawodów kajakarskiego Pucharu Świata w Duisburgu. Na drugiej pozycji uplasowali się też Aleksander Kitewski (Zawisza Bydgoszcz) i Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) w rywalizacji C2 500 m.

26.05.2018, 18:52

PŚ w kajakarstwie - Paszek czwarta w K1 1000 m

Paulina Paszek (AZS AWF Katowice) zajęła czwarte miejsce w finale K1 1000 m zawodów kajakarskiego Pucharu Świata w Duisburgu. Do miejsca na podium zabrakło jej półtorej sekundy. Zwyciężyła Brytyjka Lizzie Broughton.

26.05.2018, 06:06

PŚ w kajakarstwie - Tomasz Kryk: duże zmiany w kadrze kobiet

Zawieszenie kariery przez Beatę Mikołajczyk-Rosolską i powrót po przerwie macierzyńskiej Karoliny Nai - to najważniejsze wydarzenia w kadrze kajakarek przed sezonem 2018. Podopieczne trenera Tomasza Kryka rozpoczną go w najbliższy weekend w Szegedzie.

16.05.2018, 09:51

PŚ w kajakarstwie - Polacy zaczynają sezon w Szegedzie

Polscy kajakarze wystąpią w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata w węgierskim Szegedzie. Będzie to pierwszy tegoroczny sprawdzian biało-czerwonych w międzynarodowych regatach.

16.05.2018, 09:19